Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 7 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Zakaj mi vse lažejo?
OdgovorObjavljeno: 10 apr 2012, 17:42 
Odsoten

Nevem zakaj se mi dogaja to, star sem 26 in vsaka, ki mi stopi v življenje se izkaže, da je v resnici druga oseba. Vse lažejo o dohodkih, delovnem mestu, stanu, nazadnja še o kraju bivanja. Kaj se je zgodilo s poštenimi ženskami?

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Zakaj mi vse lažejo?
OdgovorObjavljeno: 10 apr 2012, 17:47 
Odsoten

Poštene ženske so doma in do pravih moških (v smislu poštenosti, zvestobe, delavnosti itd.) sploh ne pridejo, zato jih je srečati redko. Bodisi zaradi nezaupanja ali razočaranja nad moškimi bodisi zaradi sramežljivosti. In tako pravi zelo težko dobijo prave. Da to deluje zelo pogum jemajoče, ni potrebno posebej razlagati.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 10 apr 2012, 17:59 
Odsoten

@vernik

Mogoce je pa nekaj narobe s teboj oz. tvojimi predstavami.? Glede na to, da ti - kot sam pravis - vsaka laze.

12 let na na 50 let podlage - banda erdeča

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 10 apr 2012, 18:39 
Odsoten

Mogoče bi bilo bolje, da bi spoznal kako iz svojega okolja o kateri že kaj veš, poznaš vsaj približno njeno družino, kraj bivanja,...

Ivan. Poštene ženske niso vedno doma. Vsaj enkrat na teden so v cerkvi. :) Mnoge delajo, študirajo,....

Vprašanje je tudi koliko ti. večnih samskih redno moli za srečen zakon. Nebesa so polna dobrih priprošnjikov, npr. sveti Anton Padovanski, sveti Gerard Majela, blažena zakonca Martin in mnogi drugi. Gotovo bo pa vsak rad pomagal.

Pa še zgodbica. Nekoč je eno dekle redno molilo svojemu priprošnjiku sv. Antonu padovanskemu, da bi le našlo poštenega fanta s katerim bi si ustvarila družino. Čas se je vlekel in dekle je že obupavalo. En dan je iz obupa zabrisala njegovo sliko kar čez okno. Čez nekaj trenutkov se pri vratih prikaže, verjetno ne preveč zadovoljen, fant, ki mu je slika priletela na glavo. Začela sta govoriti in prav ta je postal njen mož. Nikoli obupat. Nekateri se poročijo in si ustvarijo družino tudi pri 40ih, res je to izredno a res je tudi, da se to dogaja.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 11 apr 2012, 00:53 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Ojla!
Vernik, ne obremenjuj se preveč, to je njihova težava, ne tvoja, čaprav se ti morda tako zdi. Če ti je namenjeno imeti družino ali pa ta trenutek zgolj živeti v paru, se ti bo to zgodilo. Ampak, saj veš, star pregovor pravi: brez muje se še čevelj ne obuje. Verjetno boš moral tudi sam pri sebi kaj spremeniti, vložiti energijo v kaj drugega, ne v malodušje. Kot pravita Ivan Veliki in gad, moli, priporočaj se in veruj.
Vsak človek ima svoje poslanstvo. In če zaupamo božji previdnosti in se prepustimo, smo lahko, neglede na svoja pričakovanja, srečni.

Tudi meni se je dogajalo nekaj podobnega, kot se dogaja tebi. Nazadnje z možem. Ponižujoče, ko se soočiš s tem, da ti nekdo, ki mu zaupaš, laže in še bolj potem, ko "padeš skozi". Ampak to ni najgroznejša stvar v življenju. Sama sem namesto v obup vso energijo, sploh vse svoje življenje, namenila materinstvu. In verjemi, zdaj, ko je ptiček že odfrčal iz gnezda in se ozrem nazaj, vidim, da je bilo moje življenje ena sama nepopisna sreča. Včasih res ni lahko biti sam, ampak - poglej, koliko stvari počnemo v življenju, ki niso prav nič lahke, pa imamo toliko poguma in vztrajnosti, da se z njimi spoprimemo... In - gledano s čisto človeškega stališča - skozi težave se vedno prebijamo sami. Poznaš molitev Sledi korakov?

Na tvojem mestu bi v ravnanju teh deklet raje videla odraz božje milosti, ki ti na ta način pomaga počakati tisto pravo, ki nekje čaka nate, ker ti je namenjena...

Sicer pa - mlad si, kam se ti tako mudi?

Pozdravček, pa mir in vse dobro!

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 apr 2012, 14:51 
Odsoten

Vedno bolj se zavedam, da je tisti/tista, s katerim/katero si želiš ustvariti družino, dejansko izmoljen(a). Nek duhovnik mi je predlagal tisoč rožnih vencev za bodočo ženo. Marsikdo bi ob tem predlogu zavil z očmi, jaz pa sem sprejel. Zdaj sem nekje na tri četrt tega molitvenega "maratona". Lahko pa bi ravnal drugače in Boga obtožil, da me je brez potrebe pustil tako dolgo samega...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 jan 2017, 18:38 
Odsoten

Prosim, če si vzamete 3 minutke časa in rešite anketo. Zelo bi pripomogli k moji raziskavi. Najlepša hvala!
https://www.1ka.si/a/112308

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 7 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na:  

Spletna stran uporablja piškotke. Stopnjo zasebnosti lahko po želji spremenite. - podrobnosti