Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 312 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Re: Iščem punco
OdgovorObjavljeno: 20 feb 2013, 23:13 
Odsoten
Uporabniški avatar

cherry napisal/-a:
Moje osebno mnenje pa je, da je težko biti v zvezi z nekom, ki ni iste vere kot ti oz. ni veren. Vera (meni osebno) predstavlja velik del mojega življenja in če imaš fanta/punco, ki te ne razume na področju vere in z njim/njo ne moreš deliti tega, je takšno zvezo težko peljati.
Seveda pa ima vsak svoje mnenje in izkušnje. :)

Kdo pa pravi da te ne razume? Moji najbližji prijatelji recimo so strogi ateisti, jaz sicer nisem kristjan ne v nobeni drugi religiji, sam študiram teologijo pa verjamem da neki je, pa za biblijo recimo da nisem zih da si je ni človek zmislu. Pa dosti debatiramo o temu in se tudi precej družimo pa niso bli nikol problemi zaradi tega ker smo vsi racionalni ljudje in pač razumemo da ima vsak svoj razlog da neki verjame oz. ne verjame in to spoštujemo, ne vem zakaj bi blo drugače pri partnerskem odnosu.

Meni je bla recimo v začetku 20h zlo pomembna glasba in sicer konkretno metal. To ni sam glasba, je subkultura in zraven pride oblačenje, identiteta ipd .... 2 leti sem hodil s punco ki je spočetka oz. preden je mene spoznala imela metal za neki najbolj ogabnega iz vseh zornih kotov. Sam to je ni zanimal, pač jaz sem ji bil všeč in bla je z mano zaradi tega. Sčasoma je pač tudi spoznala samo glasbeno zvrst in ugotovila da ni tako kot je mislila in določeni bendi so ji celo postali kul. Pač to je point zvez, tako partnerskih kot prijateljskih. jaz sem tudi celo življenje imel odpor do rap glasbe, dokler nisem spoznal enga frenda ki je pa ravno to poslušal največ in sem marsikaj novega spoznal skozi njegovo doživljanje tega in vzljubil par bendov. Zakaj bi moral iskati nekega partnerja kjer se ujemata v vseh hobijih in okusih, to ni nobena zveza. Zato mi je tudi smešno ko folk v teh oglasih do potankosti opisuje svoje navade, hobije, verska prepričanja itd .... Išče nekoga ki se čimbolj točno ujema. To je zgrešena logika da ljudje rabimo partnerje in prijatelje ki so nam čimbolj podobni, dejansko je prej obratno.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 21 feb 2013, 15:14 
Odsoten

[quote=To je zgrešena logika da ljudje rabimo partnerje in prijatelje ki so nam čimbolj podobni, dejansko je prej obratno.[/quote]

Absolutno! Si ne predstavljam, da partner misli kot jaz, da ga zanimajo le iste stvari kot mene, da s svojo "kopijo" preživim življenje :)...,
slej kot prej bi postalo dolgočasno :)

Sicer pa, ko imaš nekoga rad, pogosto res vzljubiš celo stvari, ki so te prej odbijale, pa niso nič drugačne, le da ti jih približa nekdo, ki ti ogromno pomeni..

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 feb 2013, 00:34 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: okolica Ljubljane
Sotii napisal/-a:
cherry napisal/-a:
Moje osebno mnenje pa je, da je težko biti v zvezi z nekom, ki ni iste vere kot ti oz. ni veren. Vera (meni osebno) predstavlja velik del mojega življenja in če imaš fanta/punco, ki te ne razume na področju vere in z njim/njo ne moreš deliti tega, je takšno zvezo težko peljati.

Najprej pišeš v tonu kot da verna in neverna oseba apriori ne moreta biti skupaj, takoj v naslednjem hipu pa da ne gre skupaj, če nekdo od dveh ne razume partnerjeve vere oz. tega ne sprejema. Te je že kdo opozoril na nevarnosti nepazljivega oz. nespretnega izražanja?
[\quote]
Se opravičujem ker moje izražanje ni na takem nivoju kot tvoje! :roll:

Zraven nisem razložila tega, da imam za sabo že veliko neprijetnih izkušenj z ljudmi, ki niso verni. Nočem biti nič žaljiva ali karkoli, ampak v večini primerov so me neverni ljudje presenetili z veliko nestrpnostjo do cerkve in vere. Le nekaj takih poznam, ki niso verni vendar so kljub temu odprti za ljudi, ki smo verni in se nad nas ne zgrinjajo s plazom obtožb glede cerkve in s plazom žaljivk.
Zaradi vseh takih in drugačnih izkušenj sem zato mnenja, da veren in neveren težko dobro funkcionirata kot celota. Vendar vse se da, če sta le oba dovolj odprta.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 feb 2013, 00:47 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: okolica Ljubljane
Sub napisal/-a:
cherry napisal/-a:
Seveda pa ima vsak svoje mnenje in izkušnje. :)

Kdo pa pravi da te ne razume? Moji najbližji prijatelji recimo so strogi ateisti, jaz sicer nisem kristjan ne v nobeni drugi religiji, sam študiram teologijo pa verjamem da neki je, pa za biblijo recimo da nisem zih da si je ni človek zmislu. Pa dosti debatiramo o temu in se tudi precej družimo pa niso bli nikol problemi zaradi tega ker smo vsi racionalni ljudje in pač razumemo da ima vsak svoj razlog da neki verjame oz. ne verjame in to spoštujemo, ne vem zakaj bi blo drugače pri partnerskem odnosu.

Meni je bla recimo v začetku 20h zlo pomembna glasba in sicer konkretno metal. To ni sam glasba, je subkultura in zraven pride oblačenje, identiteta ipd .... 2 leti sem hodil s punco ki je spočetka oz. preden je mene spoznala imela metal za neki najbolj ogabnega iz vseh zornih kotov. Sam to je ni zanimal, pač jaz sem ji bil všeč in bla je z mano zaradi tega. Sčasoma je pač tudi spoznala samo glasbeno zvrst in ugotovila da ni tako kot je mislila in določeni bendi so ji celo postali kul. Pač to je point zvez, tako partnerskih kot prijateljskih. jaz sem tudi celo življenje imel odpor do rap glasbe, dokler nisem spoznal enga frenda ki je pa ravno to poslušal največ in sem marsikaj novega spoznal skozi njegovo doživljanje tega in vzljubil par bendov. Zakaj bi moral iskati nekega partnerja kjer se ujemata v vseh hobijih in okusih, to ni nobena zveza. Zato mi je tudi smešno ko folk v teh oglasih do potankosti opisuje svoje navade, hobije, verska prepričanja itd .... Išče nekoga ki se čimbolj točno ujema. To je zgrešena logika da ljudje rabimo partnerje in prijatelje ki so nam čimbolj podobni, dejansko je prej obratno.

Kot sem že napisala v prejšnji objavi, poznam ZELO malo ateistov, ki bi bili odprti za vero drugih. Take ateiste, ki s spoštovanjem gledajo na mojo vero, bi lahko preštela na prste ene roke. Ne vem kakšno bi bilo moje mišljenje, če takih izkušenj nebi imela. Vem le, da (zaenkrat) ne verjamem v zvezo med vernim in nevernim človekom. :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 feb 2013, 07:50 
Odsoten

Saj ne gre samo za spoštovanje punce/fanta in vaše vere. Stopati v zvezo z nevernim ali krivovernim človekom za sabo prinaša cel kup težav. Vzgoja otrok, izpolnjevanje božjih zapovedi, izpolnjevanje Cerkvenih zapovedi, zakramentalno življenje, spoštovanje nedelje, molitev, uporaba nedovoljenih sredstev za preprečevanje spočetja, enostranska poroka,...tega se ne da delati kot družina ampak vedno je verni član sam. Sam gre k maši, sam uči otroke moliti, vedno moli z otroki brez zakonca in tako naprej. Primerov takih nesrečnikov je nešteto.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 feb 2013, 09:56 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: ob Gospodu...
Mogoče pa je ravno partnerjeva nevera povod za evangelizacijo, da preko odnosa partnerju pokažete lepoto Boga, vere in nenazadnje tudi Cerkve, ki je skupnost vseh nas. V človekovem življenju je najbolj bistveno najti vero in kaj je lepšega, če vam jo posreduje še ljubljena oseba? Naloga vsakega Katolika je TUDI druge voditi h Kristusu!

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 feb 2013, 11:59 
Odsoten
Uporabniški avatar

Jacobus napisal/-a:
Mogoče pa je ravno partnerjeva nevera povod za evangelizacijo, da preko odnosa partnerju pokažete lepoto Boga, vere in nenazadnje tudi Cerkve, ki je skupnost vseh nas. V človekovem življenju je najbolj bistveno najti vero in kaj je lepšega, če vam jo posreduje še ljubljena oseba? Naloga vsakega Katolika je TUDI druge voditi h Kristusu!

Ali pa da vam partner pokaže skoprumpiranost cerkve.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 feb 2013, 14:30 
Odsoten

Jacobus, to je zelo romantično. Realno je pa malo drugače.

Sub. Mnogi verni ljudje poznajo skorumpiranost vesoljne in lokalne Cerkve mnogo bolje kot ti pa jim to ni nepremostljiva težava pri sprejemanju Učenja Cerkve in gojitvi lastne vere v nepopolnih občestvih. Nekaj je človeški element, čisto drugo je pa svetost Cerkve, ki ne izvira iz svetosti ljudi ampak je od Boga.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 feb 2013, 21:59 
Odsoten
Uporabniški avatar

gad napisal/-a:
Jacobus, to je zelo romantično. Realno je pa malo drugače.

Morda je res malo romantično, pa vendar je pri (v) Bogu vse mogoče! (Prim. Mr10,27) Zapomni si to :D

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 feb 2013, 22:07 
Odsoten
Uporabniški avatar

Sub napisal/-a:
Ali pa da vam partner pokaže skoprumpiranost cerkve.

Da bi sodil, v kolikšni meri je cerkev skorumpirana ali ne, nisem poklican; sem pa poklican k temú, da se trudim za svetost Cerkve, za njeno božanskost, da ji, s svojim služenjem, povrnem ugled, ki ga je nekoč uživala; da zopet postaja in postane vredna Kristusa, vredna nevesta Najvišjega, da bo zares v odrešitev in ne v pogubljenje. (Amen! :D)

Post Scriptum: Pa tako mimogrede, mislim, da smo malo zašli s teme? :D

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 24 feb 2013, 14:30 
Odsoten
Ustvarjalec mladi.net
Uporabniški avatar

Da se malo vrnemo na temo (čeprav naj bi bila namenjena iskanju punc, ne pa fantov:):

Cherry, mogoče ti bo zanimiv zadnji odgovor v spletni svetovalnici: http://www.mladi.net/content/view/2615/90/

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 jan 2017, 18:36 
Odsoten

Prosim, če si vzamete 3 minutke časa in rešite anketo. Zelo bi pripomogli k moji raziskavi. Najlepša hvala!
https://www.1ka.si/a/112308

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 312 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: Google [Bot] in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na:  

Spletna stran uporablja piškotke. Stopnjo zasebnosti lahko po želji spremenite. - podrobnosti