Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 8 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Religija na pravi poti?
OdgovorObjavljeno: 02 jan 2016, 12:00 
Odsoten

Pozdravljeni vsi obiskovalci foruma! :)
Temo odpiram, ker se mi zdi zanimiva, rada pa bi videla tudi, kako o tej temi razmišljajo drugi- vi. In sicer, zanima me kje vi mislite da se Slovenija trenutno nahaja med verstvi, kako bi vi opredelili našo razdvojenost slovenskega naroda (če bi jo) in ali ste mnenja religijsko nazadujemo/rastemo (tako Slovenija kot svetovna populacija), zakaj?
Zanimivo pa bi bilo tudi podebatirati kako vi vidite vero v današnjem svetu in kakšno vlogo ima (če jo še ima)? :)

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Religija na pravi poti?
OdgovorObjavljeno: 03 jan 2016, 22:22 
Odsoten

Slovenska RKC je pred kratkim objavila zanimivo publikacijo z naslovom
"Letno poročilo Katoliške cerkve v Sloveniji 2015", tukaj. V njej je veliko statističnih podatkov, ki vsi kažejo na to, da je katolicizem pri nas v upadu. Manj je vernikov, manj je krstov, manj je katehumenov, manj je podelitev zakramentov (poroke, birme, prva obhajila), manj je duhovnikov. Po drugi strani sem bral neko raziskavo, po kateri naj bi število tistih, ki verjamejo v Boga, v Slo naraščalo. Verjetno bo vedno več pluralizma na verskem področju, institucionalizirane religije bodo izgubljale na pomenu (če se ne bodo prilagodile), veliko bo sinkretizma, to je mešanja različnih ver, religije bodo bolj funkcionirale po logiki kapitalističnega trga, to je prilagajale se bodo potrebam, željam "porabnikov".

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 06 jan 2016, 16:11 
Odsoten

Najlepša hvala za podano statistiko, ki je sicer meni osebno že znana, zato priznam, da me je zanimal predvsem vidik "praktičnega življenja" oz. tvoje izkušnje z ljudmi, ki jih srečuješ (pa naj bodo to najstniki, odrasli..). Zakaj predvsem praktično življenje? Zdi se mi, da se vsi (zaradi okolja v katerem živimo, izkušenj..ipd.) gibamo v drugačnih krogih ljudi in na podlagi tega spoznavamo različne odzive (tako lastne kot tuje), kar bi lahko meni osebno (ali vsem nam - če bi se debata razvila) lahko prineslo nek splošen vidik realnega stanja, ki ni zapisan samo v številkah, temveč je podan tudi z izkušnjami. :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 07 jan 2016, 18:42 
Odsoten

Kaj je sploh merilo da je religija na pravi poti?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 10 jan 2016, 10:13 
Odsoten

Glede praktičnih izkušenj ti ne morem kaj dosti povedat, ker se bolj držim zase. Mogoče ti lahko o tem povejo kaj drugi obiskovalci foruma, če jih je še kaj. :mrgreen: Me pa preseneča, kako nestrpen in agresiven postaja sekularizem na zahodu. V ZDA morajo ljudje denimo zapirati podjetja, če ne želijo poslovati z strankami, ki so odkriti homoseksualci npr. hotelirji, poročni fotografi itd. Tudi pri nas so naši "strpneži" med referendumsko kampanijo o družinskem zakoniku pokazali svoj pravi obraz. Čeprav strpnost prikazujejo kot produkt sekularizma, se vedno bolj sprašujem, ali je strpnost brez krščanstva sploh možna.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 07 mar 2016, 14:37 
Odsoten

Hehe dejstvo je, da je nestrpnost do družinskega referenduma izkazalo ravno krščanstvo in ne obratno. V krščanstvu se naj nebi sprejemalo homoseksualnosti saj ni "del božjega načrta" oz. ni prisotno v Svetem Pismu, kar je sicer res..vendar pa se tukaj vprašam ..ali ni bog tisti, ki ljubi vse ljudi? Tako, da se tukaj ne strinjam v celoti, da brez krščanstva nebi bilo strpnosti, ker hkrati ravno ta dela največji razkol med t.i. tistimi, ki delajo prav in v skladu z božjim načrtom in tistimi, ki ne delajo prav? Pa se tukaj spet vprašam..kako pa lahko sploh ne delaš prav? Ali ni bog brezpogojna ljubezen, ki te pripelje (z božjo milostjo) do tistega "prav"? Ali ni ravno to cilj življenja kot takega?
Ja obiskovalcev tega foruma je malo, verjetno zato ker jim ni čisto jasno, kaj želim doseči..kar je širša slika pridobljena z menjavanjem izkušenj.
In kako definirati religijo na pravi poti? hehe ravno to je tisto, kar bi moral posameznik sam dešifrirati ali ugotoviti. Ne gre za paradoksalno vprašanje ali vprašanje absurda ali filozofije, sprašuje predvsem le po splošnem opazovanju poti po kateri stopa religija v sodobnem času kot taka. :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 08 avg 2016, 18:02 
Odsoten

Citiram:
Hehe dejstvo je, da je nestrpnost do družinskega referenduma izkazalo ravno krščanstvo in ne obratno. V krščanstvu se naj nebi sprejemalo homoseksualnosti saj ni "del božjega načrta" oz. ni prisotno v Svetem Pismu, kar je sicer res..

Točno tako. Mi pa ni jasno, zakaj isti ljudje, ki so proti homoseksualnosti na podlagi Biblije niso za druge stvari, ki so prav tako zapisane v Bibliji. Recimo, da je prepovedano jesti školjke, igrati nogomet. Da je ženskam prepovedano ugovarjati moškim, ali pa da se mora neporočena ženska poročiti s svojim posiljevalcem

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 18 okt 2016, 09:30 
Odsoten

Prihodnost krščanstva v Sloveniji?
Predvsem tako, da se prilagodi novim razmeram in začne državotvorno sodelovati s sorodnimi duhovnimi gibanji. Kot je razvidno s fotografije.
#sarkazem

Priponke:
jamnik_barusic.jpg
jamnik_barusic.jpg [ 36.49 KiB | Videno 3156 krat ]

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 8 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na:  

Spletna stran uporablja piškotke. Stopnjo zasebnosti lahko po želji spremenite. - podrobnosti